Ideální výplň do vchodových dveří? Inovativní materiál foradur

Společnost Puren má ve své nabídce řadu zajímavých izolačních materiálů k efektivnějšímu utěsnění oken a dveří. Jedním z nich je také materiál foradur, který poprvé představili na norimberském veletrhu Fensterbau Frontale v roce 2016. Jaké jsou jeho největší výhody?

Bezpečné vchodové dveře jsou samozřejmostí, ještě lepší jsou však dveře, které zabraňují tepleným únikům. Právě dveřmi totiž uniká velké množství tepla, což se nutně podepíše na vašich nákladech na vytápění. Právě dveřmi totiž uniká velké množství tepla, což se nutně podepíše na vašich nákladech na vytápění. Materiál foradur společnosti Puren má vyšší teplotní odolnosti a tím je vhodný právě jako výplň vchodových dveří, protože u něj nedochází k rozměrovým změnám nebo dokonce sublimaci vlivem horka a vysokých povrchových teplot v letních měsících. Tyto vchodové dveře jsou často umístěny na jižní straně domu a navíc v moderní tmavé povrchové úpravě a tím přitahují ještě více slunečních paprsků a dochází k enormnímu teplotnímu namáhání. Pokud zákazník investuje do kvalitních vchodových dveří, jistě očekává, že budou tyto dveře dlouhá léta bezvadně plnit svou funkci.

Společnost Puren zužitkovala své více než padesátileté zkušenosti v oblasti polyuretanových výrobků a rozhodla se vytvořit řešení, které by uspokojilo poptávku zákazníků a rozšířilo nabídku firem.

Proč Puren® Foradur?

Jedná se o recyklovatelný materiál, který vyniká vysokou stabilitou, odolností proti tlaku a vlhkosti, nízkou hmotností a snadnou opracovatelností. Povrch může být hladký nebo drážkovaný – buď na obou stranách, nebo pouze na jedné. Lze jej kombinovat s různými druhy krycích vrstev – od dřeva přes PVC až po hliník.

Díky perfektním tepelněizolačním vlastnostem vám zajistí vynikající hodnoty i v malé tloušťce. Rovněž jeho mechanické a dynamické vlastnosti jsou výjimečné. Uplatní se především při vyrábění jádra dveřní výplně.

Individuální výroba

Materiál získáte v podobě desek. Buďto ve standardních rozměrech, nebo v blocích – rozměry lze přesně přizpůsobit přáním zákazníků, takže dodaný produkt můžete ihned využít ve výrobním procesu. Má velmi nízkou tepelnou vodivost a dodává se s tloušťkovou tolerancí plus/mínus 0,3 mm.

Jaké další produkty se hodí k zateplení dveří a oken?

U dveřních výplní se také často požívá materiál purenit, který je vhodný i do prostředí s vyšší vlhkostí (nehrozí tloušťkové bobtnání, když se namočí), skvěle izoluje a zvládne velmi vysoké zatížení (až 6 tun – například coby podložka pod fasádní konzolou). Má stálou strukturu (i při delším kontaktu s vodou) a dá se různě šroubovat, vrtat i lepit. Způsob opracování je podobný jako u dřeva.

Zmenšuje a zcela přerušuje tepelné mosty. Uplatnění nachází jako podkladní profil u oken a spodní části dveří (u podlahy) a jako výplň stavebních otvorů. Okna i dveře tak budou lépe odvádět svou funkci a účinněji bránit pronikání horka do interiéru v letních měsících a unikání tepla a v zimě.