Aktuality

Pro velký úspěch pořádáme opětovné školení ve výrobních závodech firmy Tondach (Hranice). Firmy Puren a Fakro Vás srdečně zvou na školení s praktickou ukázkou instalace nadkrokevní PIR izolace a montáží střešního okna.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte emailem na indrova(a)puren.cz.

Více informací a pozvánku naleznete zde.

Zveme Vás na školení ve výrobních závodech firmy Tondach (Hranice, Stod). Firmy Puren a Fakro Vás srdečně zvou na školení s praktickou ukázkou instalace nadkrokevní PIR izolace a montáží střešního okna.

V případě zájmu nás prosím kontaktujte emailem na indrova(a)puren.cz.

Více informací a pozvánku naleznete zde.

Připravujeme semináře organizované Cechem strechárov SK v r.2019.

Téma: Poznatky a skúsenosti Cechu strechárov Slovenska - Projekt vs Realizácia

Termíny:
streda 20. február 2019 - Banská Bystrica, hotel LUX
štvrtok 21. február 2019 - Nitra, hotel MIKADO
utorok 26. február 2019 - Košice, hotel CENTRUM
streda 27. február 2019 - Žilina, hotel HOLIDAY INN

Téma Puren:
Nadkrokvové zateplenie - Rekonštrukcia existujúcej strechy a kritické detaily

V přílohách je k dispozici pozvánka a přihláška.

Upozorňujeme na omezení provozu v následujících termínech:

14.12.2018 – poslední expediční den zboží tento rok
07.01.2019 – první expediční den zboží v roce 2018

24.12.2018 – 1.1.2019 – firma uzavřena

Dovolujeme si Vás pozvat na 10. ročník mezinárodní vědecké konference DEFEKTY BUDOV 2018

Termín konání: čtvrtek 29. 11. 2018 a pátek 30. 11. 2018
Místo konání: areál VŠTE, Okružní 10, 370 01 České Budějovice

Hlavní témata konference:
- BIM ve stavebnictví
- Analýza stavebních konstrukcí
- Stavební materiály
Více informací a pozvánku naleznete zde.

Střechařská konference PRAHA 2018

Řemeslná rada Cechu KPT ČR si Vás dovoluje pozvat na seminář pořádaný na téma: Trendy šikmých střech

Na tomoto semináři bude naše firma Puren GmbH vystupovat s příspěvkem: Chybějící detaily v projektu nadkrokevního zateplení a důsledek jejich absence v praxi.

Více informací a pozvánku naleznete zde.

V měsíci říjnu 2018 proběhly na Slovensku specializované semináře pořádané Sdružením výrobců pro ploché střechy. Semináře se usklutečnily v Košicích a Banské Bystrici za vysoké účasti a zájmu posluchačů.
Organizátorem seminářů byl Cech strechárov Slovenska, kterého je Sdružení pro plochou střechu členem.
Na stránkách cechu strechárov (www.cechstrecharov.cz) je možné si stáhnout prezentace jednotlivých členů sdružení.

Sdružení pro plochou střechu, kterého je firma Puren členem, vstoupilo v roce 2018 do slovenského Cechu strechárov. Jako člen cechu bude podporovat a aktivně pomáhat v činnosti cechu a to zejména v oblasti plochých střech.

Členové sdružení

Právě byl vydán nový ceník PIR izolací PUREN 2018

Ke stažení v sekci Ceník.

Firemní den – 10 let Puren na českém a slovenském trhu.
50 let od založení firmy v Německu.

Firma Puren uspořádala 1-2.3.2018 pro své zákazníky firemní den u příležitosti výročí 10-ti letého působení na českém a slovenském trhu a zároveň oslav 50-ti let od založení mateřské společnosti Puren GmbH v Německu. V rámci firemního dne proběhlo seznámení se s historií společnosti, teoretická část školení zaměřená na dotazy z praxe a praktická ukázka montáže střešního okna do nadkrokevní izolace Puren. Odpolední program se věnoval prohlídce Punkevních jeskyní a propasti Macocha. Den byl zakončen doprovodným programem v hotelu Skalní mlýn. Jsme rádi, že jsme se mohli setkat s našimi zákazníky a předat jim nejen naše zkušenosti s PIR izolacemi Puren, ale také nabídnout trochu odpočinku a zábavy v příjemném prostředí hotelu Skalní mlýn.

Dne 16.2.2018 se konal 22. Sněm Cechu strechárov Slovenska ve Zvoleni. Na sněmu byli voleni na období 3 let orgány do představenstva, místopředsedy a dozorčí rady. Předsedou Cechu strechárov byl zvolen Ing. Jamrich Eduard, kterému tímto blahopřejeme.


Upozorňujeme na omezení provozu v následujících termínech:

20.12.2017 – poslední expediční den zboží tento rok
08.01.2018 – první expediční den zboží v roce 2018

23.12.2017 – 1.1.2018 – firma uzavřena

Náš kolega Ing. arch. Luděk Kovář se stal Čestným členem Cechu strechárov Slovenska. Gratulujeme!!! Zde je i jmenovací dopis.

Střechaři se opět, již po 20 té, sešli v horském středisku Šachtička u Banské Bystrice ve dnech 1.-3.9.2017 na diskuzním fóru, kde probírali činnost na nových pravidlech pro pokývání střech a nová norma STN EN 508-1-2017 Kovové povlaky.

CKP

Společnost Puren GmbH splnila všechna kvalitativní kritéria pro členství v Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky se a stala privilegovaným členem Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů České republiky. Naše společnost tak bude usilovat o zlepšení kvality prací v našem oboru.

Na veletrh BAU 2017 přišla firma Puren s řadou novinek, které jsou důkazem neustálého vývoje firmy Puren v oblasti výroby tvrdých polyuretanů PIR. Tisková zpráva.

V měsících říjen - listopad 2016 proběhnou semináře pro projektanty, dozory, investora a realizační firmy na téma „Zkušenosti z realizací šikmých střech dle aktualizovaných norem a předpisů” v místech, Praha, Most, Brno, Ostrava, Zlín, Č.Budějovice. Prezentující: Juta, Tondach, Puren, Fakro, Hasoft. Organizační zabezpečení zajišťuje společnost AZ Promo - více zde

Zveme Vás na 3. odborný SFS Festival o moderních konstrukčních systémech a fasádách, kde bude naše společnost Puren přednášet na téma: Vliv spárové netěsnosti spoji PIR izolantu a kotevních prvků na tepelné ztráty šikmých a plochých střech. Více zde

Sdružení výrobců pro ploché střechy pořádá setkání VIP zákazníků, které se uskuteční dne 12. listopadu 2015 v hotelu Podlesí.

Schválení kontaktních zateplovacích systémů PIR a mnoho dalšího z BAU 2015

Na veletrh BAU 2015 přišla firma Puren se schváleným izolačním materiálem Purenotherm pro fasády, který výborně tepelně izoluje už při malé tloušťce kontaktního zateplovacího systému.

Kromě toho společnost rozšířila nabídku v oblasti šikmých a plochých střech o systémové příslušenství a představuje u konstrukčních aplikací neméně inovativní, ekologicky udržitelné a tlaku odolné polyuretanové produkty.

Puren novinky na BAU 2015: schválení nových kontaktních zateplovacích systémů pro fasády na bázi PIR a mnoho dalšího.

Na BAU 2015 se u firmy Puren gmbh točilo vše kolem izolačních systémů. V centru pozornosti stál především Purenotherm, což je nadmíru energeticky úsporný, hospodárný, ekologický a po všech stránkách bezpečný vysoce účinný izolační materiál pro kontaktní tepelně izolační fasádní systémy. V dostatečném předstihu před mezinárodním veletrhem v Mnichově udělil Německý ústav pro stavební techniku (DIBt) podniku na Bodamském jezeře na podzim 2014 po několikaletých rozsáhlých šetřeních a zkouškách provedených renomovanými ústavy „STO pro kontaktní tepelně izolační fasádní systémy“.  Zvláštně potěšena je firma Puren také skutečností, že již nyní jsou k dispozici první zařazení do KZS u systémových partnerů z oblasti fasád a další budou následovat v brzké budoucnosti.

Protipožární systémy ETICS firmy Puren

Také v oblasti požární ochrany jsou  kontaktní zateplovací systémy z Purenothermu velmi přesvědčivé. Izolační hmota PIR se netaví, nedoutná, a neodkapává při požáru. Naproti tomu povrch vlivem plamene karbonizuje podobně jak je tomu u masivního dřeva, zastaví přívod kyslíku a tím zamezí vzniku požáru. V případě požáru na fasádě je šíření požáru minimální, což přispívá k ochraně budovy a bezpečnosti jejích obyvatel. Rozsáhlé testy toto několikrát potvrdily jak při standardizovaných požárních testech, tak při pokusech na „skutečných“ fasádách domů. Proto DIBt před nějakým časem potvrdil schválení Purenothermu jako takzvané protipožární pásy ke kompletní tepelněizolační ochraně fasádních systémů z polystyrenu o tl. 100-300 mm.

Šikmé střechy

U šikmých střech jsou kromě rozšíření tloušťky izolace až na 220 mm u Puren Plus a Puren Protect a dosažení lepších izolačních hodnot pro desky s povrchem kašírovaným hliníkem, a to od tl. 20 mm při lambdě 0,022.

Systémové doplňky ploché střechy

Novinkou izolace plochých střech a příslušenství plochých střech je například nová, velkoformátová izolační deska Puren FD-XL, která je zvláště vhodná svými rozměry 2400 x 1200 mm a tloušťkou100, 120, 140 a 160 mm pro velké střešní plochy a ještě rychlejší pokládku tepelné izolace. Puren příslušenství pro ploché střechy uzavírá nová lepicí pěna Puren PU pro lepení izolací plochých střech Puren a také PU lepicí pistole Puren a vhodné čisticí prostředky.

Konstrukční systémy

Obchodní oddělení zaměřené na "průmysl" se zabývá v letošním roce převážně sortimentem tlaku odolných polyuretanových konstrukčních izolací. Díky těmto produktům o objemové hmotnosti od cca 80 do 300 kg/m³, na rozdíl od 30 kg/m³ u běžných polyuretanových izolačních hmot, představuje Puren jako jeden z mála specialistů na polyuretanové materiály řešení tepelných mostů a zlepšení tepelněizolačních vlastností takových stavebních prvků jako jsou okna, dveře, zimní zahrady, ale také světlíky. Dále firma Puren nabízí firmám působícím v oboru stavebních hmot zajímavé polotovary ve formě bloků, desek, přířezů nebo individuálních tvarovek.

Udržitelnost jako pojítko

Všechny oblasti na veletržním stánku Puren sdružovalo téma ekologie a udržitelného rozvoje.

Polyuretanový svět zážitků Puren

Ve speciálním světě zážitků představila firma Puren na svém veletržním stánku všudypřítomnost polyuretanových produktů v jednotlivých oblastech života. Na četných příkladech byly demonstrovány především vlastnosti jako: zdravotní nezávadnost, vhodnost pro alergiky, odolnost proti plísni, nepřítomnost biocidů a také příznivý vliv na životní prostředí.

www.puren.com/cz
www.puren.cz

Připravujeme semináře organizované Cechem strechárov SK v r.2015. CECHOVÉ DNI 2015
12. ročník odborných seminárov o strechách
Téma: Faktory a vplyvy ovplyvňujúce pohodu bývania v podstrešných priestoroch.
Zákazník chce strechu, kde mu v lete nebude teplo a v zime zima. Ukážeme Vám ako ju navrhnúť a zrealizovať.

Termíny:
10. február 2015 - utorok Košice Hotel CENTRUM
11. február 2015 - streda Trenčín Hotel MAGNUS
24. február 2015 - utorok Banská Bystrica Hotel LUX
25. február 2015 - streda Bratislava Hotel MEDIUM

Cechové dni sú určené pre realizačné firmy, projektantov, autorizovaných inžinierov a architektov, investorov, správcov objektov, vlastníkov budov, stavebné úrady, pracovníkov správy bytového fondu, pedagógov odborných škôl, resp. celú stavebnú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac o trendoch pri realizácii striech v súčasnosti. Účastníkom CD 2015 bude odovzdané Osvedčenie o absolvovaní odborného seminára. CECH STRECHÁROV SLOVENSKA: cechstrecharov@cechstrecharov.sk, www.cechstrecharov.sk

Sdružení výrobců pro plochou střechu Vás srdečně zve na podzimní semináře, na kterých bude představeno certifikované řešení ploché střechy: „Systémová plochá střecha na trapézovém plechu, na betonovém a dřevěném podkladu.“
Semináře určené pro projektanty, architekty a realizační firmy proběhnou v níže uvedených termínech:

Zlín 14.10.2014
Plzeň 21.10.2014
Brno 23.10.2014

Pozvánka zde

Sdružení výrobců pro plochou střechu vzniklo s cílem přispět ke zkvalitnění přípravy a realizace plochých střech na domácím trhu.

Za tímto účelem byl jeho zakládajícími členy: AXTER CZ, s.r.o., EJOT CZ, s.r.o., Fatra, a.s., Puren GmbH, ROCKWOOL, a.s. a TOPWET, s.r.o. poprvé vytvořen certifikovaný systém ploché střechy na trapézovém plechu SP střecha – T. Tento systém je komplexním a zároveň jednoduchým návodem pro správnou realizaci plochých střech.

Přihlášení k účasti na semináři můžete provést prostřednictvím registračního formuláře na stránkách Sdružení výrobců pro plochou střechu.

Účast na seminářích je zdarma. Každý účastník obdrží brožuru popisující pravidla pro návrh, provádění a kontrolu provedení systémové ploché střechy na trapézovém plechu, na betonovém a dřevěném podkladu.

Semináře pro projektanty a realizační firmy.

Téma semináře: „NAVRHOVÁNÍ A REALIZACE ŠIKMÝCH STŘECH Z POHLEDU NOVÝCH NOREM A PRAVIDEL CECHU KPT (ABY DO STŘECH NETEKLO)“.

30.9. Hradec Králové, 14.10. Most, 16.10. Plzeň, 21.10. Praha, 30.10. Ostrava, 3.12 Zlín

Přihlášku naleznete zde.

Více informací o odborných seminářích naleznete na www.azpromo.cz nebo nás kontaktujte.

Veletrh Dach+Holz 2014

Firma puren gmbh představila na veletrhu v Kolíně nad Rýnem kompletní program pro izolaci šikmé střechy na bázi PIR-tvrdého polyuretanu. Hlavním tématem byly nesporné výhody těchto izolací, jež byly prezentovány formou ikon, které znázorňují vlastnosti PIR izolací Puren. více... Velký důraz klade firma puren na řešení detailů a technický servis. Byly představeny inovované izolace okenních rámů pro střešní okna, systém kotvení a doplňků. Pro pokrývače, kteří měli zájem o hlavní výhru na stánku puren se mohli zapojit do losování a vyhrát tak nový automobil VW UP!

Veletrh DACH+HOLZ 2014 přivítal více jak 47.000 odborných návštěvníků (pokrývačů, klempířů, architektů). Ze všech 575 vystavovatelů bylo 96,2% ohodnoceno návštěvníky známkou „velmi dobrá“ 69,7% dotázaných návštěvníků se vyjádřilo optimisticky k oživení stavebnictví v následujícím období a dalších letech.

Veletrh Fensterbau Frontale 2014 v Norimberku

Firma puren letos opět po dlouhé přestávce vystavovala na veletrhu Fensterbau Frontale 2014 v Norimberku. Na stánku č.319 v hale 6 představila svůj konstrukční materiál Purenit, který nachází stale více uplatnění v oblasti výroby dveří a montáže oken. Mimo to představila firma puren své produkty na bázi tvrdé PIR pěny řezané z bloků, které se používají hlavně pro výrobu dveřních výplní. Při malé tloušťce jádra dveří z PIR pěny splňují požadavky kladené na tepelně izolační vlastnosti, teplotní odolnosti, nenasákavost a životnost konstrukcí dveří.

Více na www.purenit.cz

Fotografie z 16. studijního semináře pořádaného Cechem strechárov Slovenska na téma „Ochrana před prehrievaním obytných podkrovních priestorv v letnom období“. Semínář se uskutečnil ve dnech 31.8 – 1.9.2013 ve středisku hotela Šachtička u Banské Bystrice.
Semináře se zúčastnilo 130 osob, pokrývačské rodiny s dětmi, učitelé z odborných učilištˇ a výrobci materiálů pro střechy, kteří jsou členy cechu.

Setkání členů Cechu strecharov v Šachtičkách.
16. študijný seminár CSS na tému „Ochrana pred prehrievaním obytných podkrovných priestorov v letnom období“

Naše firma se bude účastnit se svým příspěvkem k tématu. Ing. Luděk Kovář z naší firmy se zamyslí nad otázkou:

Proč dochází k prohřívání podstřešních prostorů v letním období a co pro to můžeme udělat, abychom snížili teplotní zátěž?

Sdružení výrobců pro plochou střechu Vás srdečně zve na podzimní semináře, na kterých bude představeno certifikované řešení ploché střechy na trapézovém plechu „SP střecha – T“.

Semináře určené pro projektanty, architekty a realizační firmy proběhnou v Košicích, Banské Bystrici, Bratislavě a Trenčíně v níže uvedených termínech:

23. 10. 2013 – streda – Košice – Hotel CENTRUM
24. 10. 2013 – štvrtok – Banská Bystrica – Hotel LUX
5. 11. 2013 – utorok – Bratislava – Hotel MEDIUM
6. 11. 2013 – streda – Trenčín – Hotel MAGNUS


Sdružení výrobců pro plochou střechu vzniklo s cílem přispět ke zkvalitnění přípravy a realizace plochých střech na domácím trhu.

Za tímto účelem byl jeho zakládajícími členy: AXTER CZ, s.r.o., EJOT CZ, s.r.o., Fatra, a.s., Puren GmbH, ROCKWOOL, a.s. a TOPWET, s.r.o. poprvé vytvořen certifikovaný systém ploché střechy na trapézovém plechu SP střecha – T“. Tento systém je komplexním a zároveň jednoduchým návodem pro správnou realizaci plochých střech.

Přihlášení k účasti na semináři můžete provést prostřednictvím registračního formuláře na stránkách Sdružení výrobců pro plochou střechu.

Účast na seminářích je zdarma. Každý účastník obdrží brožuru popisující pravidla pro návrh, provádění a kontrolu provedení systémové ploché střechy na trapézovém plechu.

Semináře budou ukončeny společným obědem.

TEPELNÁ OCHRANA BUDOV
Požadované a doporučené hodnoty materiálů Puren PIR dle ČSN 73 0540-2: 2011 - Tepelná ochrana budov. Tabulka ke stažení zde.
Zveme Vás k návštěvě našeho stánku č.074 v hale P na letošním stavebním veletrhu IBF v Brně, který se koná 23.4. - 27.4.2013.
Nově založené Sdružení výrobců pro plochou střechu Vás srdečně zve na jarní semináře, na kterých bude představeno certifikované řešení ploché střechy na trapézovém plechu
„SP střecha – T“.

Jarní semináře určené pro projektanty, architekty a realizační firmy proběhnou v Ostravě, Praze, Hradci Králové a Brně v níže uvedených termínech:
  • 19. 3. 2013 - Harmony Club Hotel; Ostrava
  • 26. 3. 2013 - Hospodářská komora; Praha
  • 27. 3. 2013 - Aldis, a.s; Hradec Králové
  • 28. 3. 2013 - Veletrhy Brno, a.s.

Sdružení výrobců pro plochou střechu vzniklo s cílem přispět ke zkvalitnění přípravy a realizace plochých střech na domácím trhu.

Za tímto účelem byl jeho zakládajícími členy: AXTER CZ, s.r.o., EJOT CZ, s.r.o., Fatra, a.s., Puren GmbH, ROCKWOOL, a.s. a TOPWET, s.r.o. poprvé vytvořen certifikovaný systém ploché střechy na trapézovém plechu SP střecha – T“. Tento systém je komplexním a zároveň jednoduchým návodem pro správnou realizaci plochých střech.

Pozvánku s programem semináře najdete zde.

Přihlášení k účasti na semináři můžete provést prostřednictvím registračního formuláře na stránkách Sdružení výrobců pro plochou střechu.

Účast na seminářích je zdarma. Každý účastník obdrží brožuru popisující pravidla pro návrh, provádění a kontrolu provedení systémové ploché střechy na trapézovém plechu.

Semináře budou ukončeny společným obědem.

Na setkání s Vámi se těší Sdružení výrobců pro plochou střechu

Ve dnech 7.3 a 11.3 proběhlo školení pokrývačů společností Rheinzink v Jánské dolině a Trnavě. Společnost puren představila systémovou plochou jednoplášťovou střechu s tepelnou PIR izolací puren a titanzinkovou plechovou krytinou. Jednoplášťová nevětraná šikmá střecha s titanzinkovou krytinou byla novinkou pro posluchače a nabídla jim možnost realizování plechových střech, kde není možné dodržet podmínky větrání pod krytinou.
Cechové dni 2013 opět nezklamaly. Rekordní počet posluchačů z řad realizačních firem – pokrývačů ukázal zájem ze strany řemeslníků o novinky v oblasti střech a změny v legislativních předpisech. Celkem se seminářů zúčastnilo 270 posluchačů z 181 firem.


Zveme Vás k návštěvě našeho stánku č.305 v hale č. 3 v PVA EXPO PRAHA Letňany na letošním veletrhu STŘECHY PRAHA, který se koná 6. – 9. 2. 2013.
Společnost puren gmbh Německo, Vás v rámci stavebního veletrhu celosvětového formátu „Bau 2013“ co nejsrdečněji zve na návštěvu nové expozice v hale A5, stánek č. 113. Více informací na www.puren.com nebo www.bau-muenchen.com.
Připravujeme semináře organizované Cechem strechárov SK v r.2013. Téma „ZÁSADNÉ ZMENY V KONŠTRUKCIÁCH STRIECH V SÚVISLOSTI S PRIPRAVOVANÝMI NORMAMI“ Košice – 13.2., B.Bystrica – 14.2., Trenčín – 27.2., Bratislava – 28.2. více... Přihláška
Upozorňujeme na omezení provozu v následujících termínech:
18.12.2012 – poslední expediční den zboží tento rok
02.01.2013 – první expediční den zboží v roce 2013

21.12.2012 – 1.1.2013 – firma uzavřena
Úspěšný seminář firem Rheinzink a Puren.
Jako každý rok se sešli klempíři „ Klubu RHEINZINK - kvalitního klempířství“ na společném semináři.
Seminář se konal 29. 11. 2012 v Poděbradech v hotelu Spa Hotel Felicitas na téma:
“Systémové řešení střechy s nadkrokevním zateplením aneb Co byste měli vědět, než začnete na stavbě.“ Přednášející se zaměřili na na okruhy témat: Představení produktů: VAPOZINC a AIR-Z, Aplikace nadkrokevního zateplení, Porovnání dvouplášťová a jednoplášťová s titanzinkem RHEINZINK, Tloušťky izolací dle ČSN 73 0540 pro jednotlivé skladby, řešení detailů a na závěr byla připravena praktická ukázka pokládky nadkrokevní izolace Puren.
Celkem se zúčastnilo 38 hostů z 30 firem.

Dovolujeme si Vás pozvat na společný seminář pořádaný firmami Rheinzink a Puren na téma: "Systémové řešení střechy s nadkrokevním zateplením aneb Co byste měli vědět, než začnete na stavbě.".
Více informací a přihlášku naleznete zde.
Výrobní společnost Kronospan uspořádala dne 20.9.2012 v Telči seminář – produktové školení „Kronobuild 2012“, kde seznámila své zákazníky s novinkami. Deska OSB Airstopfinish ECO pro nízkoenergetické a pasivní domy a deska OSB Reflexfinish ECO pro snížení energetické náročnosti staveb. Speciální deska s hliníkovou vrchní vrstvou s vysokou reflexivitou a nízkou emisivitou povrchu. Nízké emisivity se využívá ke snížení přehřívání interiéru v letním období a vysoké reflexivity k zamezení tepelných ztrát. Více informací na www.kronospan.cz
„VII. ročník celostátního odborného semináře: Otvorové výplně stavebních konstrukcí“

Zveme Vás na seminář: Otvorové výplně stavebních konstrukcí. Představíme zde materiály vhodné pro výrobu oken a dveří na bázi tvrdých polyuretanů „PUR/PIR řezané blokové pěny“ „Purenit-konstrukkční matweriál k odstranění tepelných mostů“.

Otvorové výplně stavebních konstrukcí - VII. ročník celostátního odborného semináře

Datum konání: 16. - 17. října 2012

Místo konání: Hradec Králové, Konferenční centrum Aldis, Eliščino nábřeží 375

Akce se koná pod záštitou Doc. Ing. Miloslava Novotného, Ph.D., proděkana a vedoucího Ústavu pozemního stavitelství na Stavební fakultě vysokého učení technického v Brně.

Zařazeno do programu celoživotního vzdělávání ČKAIT, 2 body (pozvánka ke stažení).
Setkání členů Cechu strecharov v Mošovcích.
Ani déšť střechaře nezastavil.
Již po 15 se sešli střechaři ve dnech 31.8-2.9.2012 v Mošovcích, kde pro ně Cech strecharov slovenska připravil studijní seminář na téma „Zkušenosti při navrhování a realizaci střech“. Přednášející se zaměřili na opravy plochých střech z mPVC, aplikace parozábran v šikmých střechách, konstrukce dřevěných vazníků, opracování detailů asfaltových pásů a průběh odstraňování zatékání do suterénních prostorů rehabilitačního a diagnostického střediska v Bratislavě.

Po skončení semináře byly připraveny sportovní turnaje pro dospělé a zábavné hry a soutěže pro děti. Večer u účastníci opékali u táboráku špekáčky a pro ty kdo vydržel až do půlnoci byla přichystána typická slovenská kapustnica.

Ve dnech 21.-22.11.2012 proběhne Konference STRECHY 2012 v Bratislavě, hotel City Bratislava. Konference se aktivně účastníme s příspěvkem „Vliv spárové netěsnosti a konstrukce spojů v tepelné izolaci na tepelné ztráty“.
Hlav.téma konference: Nejnovější poznatky z oblasti střech
Téma: Vliv spárové netěsnosti a konstrukce spojů v tepelné izolaci na tepelné ztráty
Organizátor: Cech strechárov Slovenska
Odborný garant: prof. Ing.Jozef Oláh, PhD
Více zde
Semináře pro projektanty a realizační firmy „NAVRHOVÁNÍ STŘEŠNÍCH KONSTRUKCÍ – DOPADY NOVÉ LEGISLATIVY V PRAXI“

Plzeň – 2.10.2012
Liberec - 31.10.2012.

Více informací o odborných seminářích naleznete na www.psmcz.cz nebo nás kontaktujte.
Semináře pro projektanty a realizační firmy.
Téma semináře: „Střešní konstrukce a zateplení střešních plášťů“
„hlavní téma: Nadkrokevní zateplení puren PIR izolací
podtéma: Vliv ČSN 73 0540 na konstrukce šikmých střech“
.

Zlín: 23.10.2012
Ústí na Labem: 30.10.2012

Více informací o odborných seminářích naleznete na www.azpromo.cz nebo nás kontaktujte.

„Setkání členů Cechu strecharov Slovenska“
Dne 28.6.2012 se sešli zástupci Cechu strecharov Slovenska v Krakovanech u Piešťan k pravidelnému setkání s programem „Klampiarske pravidlá“.
Cech připravuje vydání vlastních cechových klempířských předpisů a doporučení. V současné době je na Slovensku absence těchto pravidel. Existující používaná pravidla jsou současné platné normy na Slovensku a to ČSN 73 3610/2008 Navrhování klempířských konstrukcí a pravidla vydaná společností Rheinzink. Původní klempířská pravidla nebyla na Slovensku aktualizovaná. Cílem cechu je nabídnout zainteresovaným osobám, pokrývačům, stavebním dozorům, projektantům ucelený materiál, který bude řešit používané materiály pro klempířské konstrukce, tloušťky plechů, vzájemné ovlivňování materiálů při spojování, typy spojování a připevňování plechů, průřezy, spády a konstrukční detaily.

Děkujeme Vám za Vaši návštěvu na našem stánku na stavebním veletrhu IBF 2012 v Brně. Těšíme se na Vás na některé z příštích výstavních akcí!
Zveme Vás k návštěvě našeho stánku č.109 v hale V na letošním stavebním veletrhu IBF, který se koná 24.4. - 28.4.2012.
Semináře pro projektanty a realizační firmy „NAVRHOVÁNÍ STŘEŠNÍCH KONSTRUKCÍ – DOPADY NOVÉ LEGISLATIVY V PRAXI“: Ostrava – 26.1.2012 , více...
Připravujeme semináře organizované Cechem strechárov SK v r.2012. Téma „SPOĽAHLIVÉ RIEŠENIA V RÁMCI OBNOVY A REKONŠTRUKCIE STRIECH“ Prešov – 21.2., Žilina – 22.2., B.Bystrica – 28.2., Nitra – 29.2. více...
Každoroční zasedání CECHU STRECHÁROV SLOVENSKA se konalo v Žilině dne 6.12.2011. Hlavními tématy bylo vyhodnocení činnosti cechu a ukončení roku.
Odborná konference „Otvorové výplně stavebních konstrukcí 2011“.
Stali jsme se partnerem projektu „Formule student“ Vysokého Učení Technického v Brně.

Jedná se o vývojový projekt, kde se studenti učí formuli navrhovat, pak ji sami staví a jejich závodní tým s ní jezdí na soutěže. S touto formulí „Dragon 1“ se mohli od 1.11.2011 do 3.11.2011 seznámit návštěvníci brněnského výstaviště v pavilonu F na stánku Vysokého učení technického projektem Formula Student VUT v Brně. Více…

Použití tvrdých polyuretanů při výrobě kapotáže. Zajímají Vás tvrdé polyuretany ve formě bloků nebo desek pro výrobu negativů při laminaci? Nebo snad hledáte tvrdé polyuretany pro modeláře? Navštivte naší sekci PUR/PIR průmyslové izolace nebo nás kontaktujte.
Semináře pro projektanty a realizační firmy „SPOLEHLIVÉ ŠIKMÉ STŘECHY – DOPADY NOVÉ LEGISLATIVY V PRAXI“: Brno – 25.10., Ostrava – 26.10., Ústí nad Labem – 2.11., Praha – 3.11., Plzeň – 15.11. 2011.

Pozvánka na odborné semináře (zde)
Více informací o odborných seminářích naleznete na www.psmcz.cz nebo nás kontaktujte.
Semináře pro projektanty a realizační firmy „Provětrávané fasády“: Zlín - 8. září, Brno - 13. září, Ústí nad Labem - 15. září 2011.
PURENIT - styk základu+balkon.dveří - nové detaily pro projektanty naleznete v sekci ke stažení.
AKCE - 20mm PIR izolace zdarma AKCE - 20mm PIR izolace zdarma. Více informací zde
Šikmá střecha lem - nové detaily pro projektanty naleznete v sekci ke stažení.
Šikmá střecha okap - nové detaily pro projektanty naleznete v sekci ke stažení.
Komín - nové detaily pro projektanty naleznete v sekci ke stažení.
Semináře pro projektanty a realizační firmy „Provětrávané fasády“ Hradec Králové - 7.9., Brno - 5.10.
Nové detaily pro projektanty naleznete v sekci ke stažení.
Stavíme bez tepelných mostů - více zde
Nové detaily pro projektanty naleznete v sekci ke stažení.
Zveme Vás k návštěvě našeho stánku č.074 v hale "V", na letošním stavebním veletrhu IBF, který se koná 12.4 - 16.4.2011.
Semináře pro pokrývače a realizační firmy
Připravujeme semináře organizované Cechem strechárov SK v r.2011. Košice – 22.2., Žilina – 23.2., B.Bystrica – 1.3., Nitra – 2.3.
Výstavní stánek firmy Puren GmbH na stavebním veletrhu Bau 2011 Mnichov ve dnech 17.- 22.1.2011.
Ve dnech 24. – 25.11.2010 proběhne Sympozium STRECHY 2010 v Bratislavě, hotel City Bratislava, kde se aktivně účastníme s příspěvkem „Jednoplášťová šikmá střecha s krytinou Rheinzink na tepelné izolace Puren PIR“. Více zde.

Pasivní domy 2010 (Brno)

Na letošní výstavě PASIVNÍ DOMY 2010, která se uskuteční v termínu 14 – 15. října v Brně představí „Atelier Náš Dům“ tři typové projekty pasivního rodinného domu, na kterých se podílíme v oblasti nadkrokevní izolace střech. Informace o našich materiálech – tepelných izolacích Puren PIR, ale i více detailů ke konkrétním projektům naleznete na stánku „Atelieru Náš Dům“ číslo 32 v pavilonu A1, který je přímo napojen na hlavní areál.

FOR ARCH 2010

Chcete se dozvědět více o projektech rodinných domů ve 4 konstrukčních materiálech a 4 energetických standardech. Atelier NÁŠ DŮM se bude v termínu od 21. do 25. září 2010 účastnit výstavy FOR ARCH.
Na výstavě bude prezentována nabídka projektů rodinných domů ve 4 konstrukčních materiálech a 4 energetických standardech společně s novým katalogem, na těchto projektech se podílíme s našimi PIR izolacemi. Navštivte stánek číslo 1 (hledejte v hale 1, sektoru D.) Více informací zde.
13.studijní seminář Čechů střechařů Slovenska, konaný ve dnech 3.-5.9.2010 na téma „Strecha a energia“
Přednášející: Ing.arch. Ing. Milan Palko, PhD. Z slovenské technické univerzity v Bratislavě, stavební fakulta.
Součástí semináře byly i sportovní aktivity pro dospělé i děti.
Jednoplášťové šikmé střechy – lépe izolováno.
Variabilita a členitost architektonických tvarů střech nezná omezení. Líbivost je velmi důležitá. Je třeba si však uvědomit, že navržená konstrukce střechy musí být také funkční a bezpečná.
Zpráva o 10-letých zkušenostech života v pasivním domě.
10 let života a bydlení v pasivním domě.
Zveme Vás k návštěvě našeho stánku č.089 v hale V na letošním stavebním veletrhu IBF, který se koná 13.4 . - 17.4.2010.
Ocenění projektů rodinných domů našeho partnera „Ateliér NÁŠ DŮM“

Projekt domu NERO 2009 a tištěná publikace NÁŠ DŮM XVII - RODINNÉ DOMY VE 4 STANDARDECH byly oceněny v soutěži ČESKÝ ENERGETICKÝ A EKOLOGICKÝ PROJEKT. Více informací zde.
V září 2009 vyšla nová tištěná publikace rodinných domů. Tentokrát jsme pro Vás připravili nabídku 100 typových projektů rodinných domů s unikátní nabídkou: Nabízíme možnost vybrat si ze čtyř energetických standardů (vyhovující, úsporný, nízkoenergetický, Zelená úsporám), čímž si stanovíte budoucí náklady na vytápění objektu. Ale nejen to! Více...
Navštivte nás na výstavě FOR ARCH 2009.
Naše výrobky jsou registrovány v seznamu výrobků a technologií.
Dotace pro stávající rodinné domy.
Pro střechu je tepelná ochrana enormně důležitá.
Právě vyšla nová publikace rodinných domů „NÍZKOENERGETICKÉ DOMY 2“. Tento typ domů je dnes stále žádanější především díky výrazně nižším nákladům na provoz a z toho vyplývajícím i menším dopadům na životní prostředí.
Zveme Vás k návštěvě našeho stánku č.53 v hale G1 na letošním stavebním veletrhu IBF, který se koná 21.4 . - 25.4.2009.
Systém pro izolaci jednoplášťových plechových střech a fasád.
Stavební veletrh BAU 2009 v Mnichově (Tisková zpráva)
Nová střecha pro soudobé moderní umění.
V polovině září 2008 byla vydána nová publikace NÍZKOENERGETICKÝCH DOMŮ. Stali jsme se partnerem pro dodávky materiálů v oblasti izolace střech.