O nás

Firma Puren GmbH, přední světový výrobce tepelných izolací z tvrdých polyuretanových pěn pod označením PIR izolace, se sídlem v Jihlavě, působí na českém a slovenském trhu již od roku 2008.

Firma Puren GmbH oslavila v roce 2008 své 40. výročí firmy, tím se řadí mezi průkopníky technologie polyuretanových tvrzených pěn. Již více jak 30 let se firma Puren GmbH soustavně zasazuje o zdokonalování technologií recyklace PUR/PIR - tvrzené polyuretanové pěny. V roce 1997 byla za své výsledky vyznamenána u příležitosti "2. European Recycling Award". S firmou MIFARO uvedla na trh systém PIR izolace pro plechové (falcované) střechy a fasády, které přesvědčují svou bezproblémovou funkčností již více jak 25 let. Tento systém je neustále zdokonalován a využíván předními evropskými výrobci falcovaných plechových krytin (titanzinek, nerez, měď, hliník...)

Sklad Jihlava

Dynamický vývoj v prodeji tepelných izolací - PIR izolace za poslední roky ukázal, že je zájem o kvalitní izolace s lepšími izolačními vlastnostmi než klasické izolace. Tyto skutečnosti vedly společnost Puren k řešení této situace. Umět v co nejkratším čase dodat k zákazníkovi izolaci puren.

V lednu 2012 se otevírá velkosklad v Jihlavě pro Českou Republiku. Reagujeme tak na požadavky zákazníků. Dodat zákazníkům požadované zboží ihned, nebo ve velmi krátkých dodacích lhůtách.

Smysluplné využívání energie s vysokou účinností

Vědomé a zodpovědné zacházení s přírodními zdroji je životně důležité pro nás všechny a zároveň je to i první krok k účinné a trvalé ochraně klimatu. My z firmy Puren nasazujeme veškeré své vědění, abychom vyvážili ekologii a ekonomiku. U Purenu se u více ne 40 let prosazuje myšlení a jednání v duchu principu zachování hodnot. Vyvíjíme a vyrábíme vysoce účinné tepelně izolační a konstrukční materiály, které se vyznačují použitím nepatrného množství surovin k jejich samotné výrobě, šetřením přírodními zdroji, opakovaným použitím a recyklačními technologiemi.