Příslušenství

Šikmá střecha

Doporučené příslušenství k izolačním systémům: lepicí pásky, pojistné hydroizolace nebo parozábrany, strukturované rohože, vruty, lepidla a úžlabní/hřebenové pásy.


Top DSB 100
technický list

Top DSB 100

Parozábrana je určena pro kontakt s bedněním a pochozím účelům pro šikmé ploché střechy se zvýšenými požadavky na difúzní prostup střešní konstrukcí.

Kotevní vruty
technický list

Kotevní vruty

Upevňovací vrut pro nadkrokevní zateplení šikmé střechy určený ke spojování kontralatí přes vrstvu tuhé tepelné izolace do nosných krokví. Vrut z karbonové oceli s ochranou proti korozi se zápustnou hlavou pro bit TX. Vrut je nutné předvrtávat v krokvi.

Kotevní vruty
technický list

Kotevní vruty

Spojení kontralatě s nosnou krokví přes tuhou tepelnou izolaci s pevností v tlaku ≥ 50 kPa (při 10% stlačení). Určeno pro max. tloušťku tepelné izolace do 300 mm a šířku krokví min. 60 mm. Izolační desky se nesmí deformovat vlivem utahování vrutů a vlhkosti po dobu životnosti izolačních desek. Počet, vzdálenost, sklon a způsob uspořádání vrutů se provádí dle sklonu střechy, sněhové a větrové oblasti a statického výpočtu.

Úžlabní pás
technický list

Úžlabní pás

Pás je určen ke slepování integrované pojistné difúzní hydroizolace na PIR izolaci v úžlabí bez mechanického namáhání. Pás lepíme bez napínání a pečlivě ho přitlačíme. Pás je možné lepit na beton a zdivo. Slouží k utěsňování spár řezaných PIR panelů. Používá se na tzv. studenou stranu střechy.

Hřebenový pás
technický list

Hřebenový pás

Páska je určena ke slepení difúzní hydroizolace v hřebeni a nároží a materiálů s lehce drsnými nepropustnými povrchy. Lze ji přetírat barvou. Páska je přilnavá na dřevo, cihlu, beton. Používá se na tzv. studenou stranu střechy.

Jutadren
technický list

Jutadren

Pojistná difúzně otevřená strukturní rohož je určena k ochraně tepelné izolace šikmých střech proti zatečení vody a vlhkosti vznikající pod plechovou falcovanou krytinu. Nopová vrstva plnící funkci akustickou a drenážní (nopy musí být čisté, bez nečistot a mechanických částic). Doporučené použití pro sklon střechy od 7°.

Jutafol Reflex 150 AP
technický list

Jutafol Reflex 150 AP

Parozábrana je určena pro kontakt s bedněním a pochozím účelům pro šikmé a ploché střechy se zvýšenými požadavky na difúzní prostup střešní konstrukcí z interiéru. Parozábranu je nutné ihned zakrýt a ochránit proti vlivům UV záření.

Ventilační prostup
technický list

Ventilační prostup

Kruhový ventilační prostup pro nadkrokevní zateplení šikmých střech vyráběný ve dvou variantách. Pro prostup PIR izolací a pro kombinaci se stávající minerální izolací a novou PIR izolací. Vzduchotěsný prostup odolný dešti a větru. Redukční nástavec umožňuje napojení na rozvody svislé kanalizace a ventilaci. Doporučené příslušenství Venduct® s dlouhou odvětrávací rourou s integrovanou flex – hadicí. Doporučené použití pro šikmé dvouplášťové střechy s krytinou na latích nebo bednění a jednoplášťové plechové střechy s tloušťkou tepelné izolace max. 275 mm. Tvarovku nelze použít pro odvod spalin z topného zařízení.

Podstřešní páska
technický list

Podstřešní páska

Páska je určena ke slepování a opravám pojistné difúzní hydroizolace s lehce drsnými nepropustnými povrchy. Lze ji přetírat barvou a omítat. Páska je přilnavá na dřevo, cihlu, beton. Používá se na tzv. studenou stranu střechy.

Hliníková páska
technický list

Hliníková páska

Páska je určena ke slepování a opravám parozábran s AL povrchem, lepení spojů izolace vzduchotechniky, rozvodů TUV a topení s minerální izolací kašírovaných AL povrchem, olepování polykarbonátů apod .

UDB podstřešení fólie
technický list

puren® HIGH-TECH UDB podstřešní fólie


Parobrzda puren DB12 Kombi
technický list

Parobrzda puren® DB 12 Kombi


puren® Fix - Jednosložková těsnící lepicí hmota
technický list

puren® Fix - Jednosložková těsnící lepicí hmota


Plochá střecha


Lepidlo PUR Dachkleber
technický list

Lepidlo PUR Dachkleber

Jednosložkové lepidlo bez obsahu rozpouštědel na polyuretanové bázi, reaguje vlivem vlhka. Je vhodné k lepení izolačních materiálů, střešních hydroizolačních pásů s kašírovaným flísem, teplota zpracování podklady: plynobeton, dřevotřísková deska, bitumenové střešní pásy nebo trapézový plech.

Zpět do sekce Produkty.

Přejít do sekce Konstrukce.

Chcete poradit? Máte dotaz? Neváhejte se na nás obrátit. @