Komponenty pro otvorové výplně

Otvorové výplně jsou důležitou součástí obálky budovy.

Dodáváme komponenty pro otvorové výplně.

Puren® Foradur a Purenit

Puren® Foradur je recyklovatelný materiál, který slouží k těsnění oken a dveří (zejména vchodových). Je stabilní, odolný vůči tlaku a vlhkosti, má vynikající tepelněizolační vlastnosti, nižší tepelnou vodivost a skvěle se opracovává. Jednotlivé desky či bloky lze zcela přizpůsobit vašim potřebám.

Další skvělou alternativou pro otvorové výplně je Purenit. Jedná se o flexibilní difúzně otevřený konstrukční materiál z tvrzené PUR či PIR pěny, který účinně přerušuje tepelné mosty. Ocení jej nejen výrobci oken a dveří, nachází uplatnění také při konstrukci fasády a dělících příček, nebo například v automobilovém a nábytkářském průmyslu či při výrobě podlahových a sendvičových konstrukcí. Má skvělé izolační hodnoty i mechanické vlastnosti, dobře se zpracovává, má nízkou hmotnost a je odolný vůči vlhkosti, plísním, hnilobě, termitům i chemikáliím, jako jsou například rozpouštědla, minerální oleje a zředěné kyseliny. Vykazuje rovněž odolnost vůči extrémním teplotám a splňuje protipožární normy.

Upravuje se podobně jako dřevo a dobře snáší vyšší zatížení. Vyniká vysokou pevností v tlaku a je šetrný vůči životnímu prostředí. Jeho objemová hmotnost je 550 kg/m³.

Je rozměrové stálý, trvanlivý a nemění svou strukturu ani při delším kontaktu s vodou. Můžete jej snadno lepit, nebo kombinovat také s dalšími materiály.