Materiál pro průmyslové a technické izolace

Bloková pěna

Účinná izolace pro průmyslové obory

Polyuretanová bloková pěna se využívá zejména v průmyslových odvětvích. Různé varianty vysoce teplotních a nízkoteplotních pěn nachází uplatnění jako izolace potrubí, nádrží, vzduchotechniky i mrazírenských provozů. Rozsah dlouhodobé teplotní odolnosti se pohybuje od -196 až do 200 °C.

Bloková PIR pěna je lehkým a stabilním materiálem s extrémně nízkým součinitelem tepelné vodivosti a vynikajícími tepelněizolačními i mechanickými vlastnostmi. Neobsahuje konzervační látky, snadno se lepí, má velmi dlouhou životnost a je odolná vůči vlhkosti, plísni, hnilobě i nestabilním podmínkám. Obstojí i v klimaticky náročnějších oblastech. Díky své nízké hmotnosti nabízí uplatnění tam, kde se šetří hmotnost finálních výrobků.

Zároveň je možné materiál kombinovat s krycími vrstvami z plechu, sklolaminátu apod. Snadno se opravuje, je recyklovatelný, a pokud dojde k požáru, neodkapává, nešíří plamen. Má dobrou buněčnou elasticitu a je výjimečný svou pevností v tlaku a tvarovou stálostí.

Dodává se v různých rozměrech na přání zákazníka (obvykle v blocích o rozměrech 2000 x 1000 mm). Nabízí se rovněž možnost trojrozměrného frézování.

Komponenty pro otvorové výplně

Otvorové výplně jsou důležitou součástí obálky budovy.

Dodáváme komponenty pro otvorové výplně.