Příslušenství pro izolaci a zateplení šikmé střechy

Doporučené systémové příslušenství k PIR izolačním deskám Puren: lepicí pásky, doplňkové hydroizolační vrstvy, parobrzdy, parozábrany, vruty, lepidla, úžlabní, hřebenové/nárožní pásy a tmely zaručující správnou funkci a provedení detailů při realizaci zateplení pomocí PIR izolací.

Top DSB 100

Systémová, vysoce kvalitní parozábrana 200 g/m² s výstužnou mřížkou a hliníkovou vložkou se samolepícími přesahy, spoj:lepidlo do lepidla, určená pro pokládku přímo na krokve nebo bednění. UV stabilní. (sd > 100 m)

HIGH-TECH UDB-membrána

Profesionální doplňková hydroizolační vrstva - High Tech mambrána 310g. Monolitická PU-vrstva s flísovou vložkou se samolepícími přesahy, svařitelná za studena chemicky nebo za tepla horkým vzduchem.

Zvýšená vodotěsnost dle pravidel cechu KTP konstr.typ 2.1, tř. 3. (˂BSK -10°.

 

 

Difucell UDB

Doplňková hydroizolační vrstva 165g se samolepícími přesahy, vysoce difúzní kontaktní membrána. Vhodná do bedněných i nebedněných konstrukcí s min.sklonem 17º.Chrání konstrukci před zafoukaným deštěm, sněhem, prachem a plní funkci větrozábrany, čímž zvyšuje účinnost tepelné izolace.

 

 

DB Blau

Parobrzda 165g/m2 se samolepícími přesahy. Sd>3m.

Diffucell Pro 300-hřebenový/nárožní pás

Difúzní, jednostranně lepící pás, sloužící k přelepení řezaných spojů PIR izolačních desek v místě hřebene a nároží.

Šíře: 300mm

Návin: 25 m 

 

Diffucell Pro 200-hřebenový/nárožní pás

Difúzní, jednostranně lepící pás, sloužící k přelepení řezaných spojů PIR izolačních desek v místě hřebene a nároží.

Šíře: 200mm

Návin: 25 m 

 

HIGH TECH UDB úžlabní/nárožní pás

Hřebenový/nárožní pás je určen k překrytí řezaných spojů PIR izolačních panelů Spodní střecha v místě hřebene/nároží bez mechanického namáhání. Dále k překrytí kontralatí u střech se zvýšeným požadavkem na vodotěsnost. Pás je svařitelný za studena chemicky nebo za tepla horkým vzduchem v kombinaci s podkladem integrovaným na PIR panelech Spodní střecha. Není samolepící!

Butyl-kaučukový úžlabní pás

Butyl-kaučukový úžlabní pás je jednostranně lepící pás, určen k vodotěsnému přelepení řezaných spojů PIR izolačních panelů v místě úžlabí bez mechanického namáhání, v místě problematických detailů střešních oken vyžadujících vodotěsnost a pro napojení k okolním konstrukcím /dřevo, zdivo/.

Šíře: 300mm

Role: 20m

 

Těsnící hmota pod kontralatě-THK

 

Těsnící hmota pro podtěsnění kontralatí.

 

Kotevní vruty GoFix MS II

Upevňovací vrut pro nadkrokevní zateplení šikmé střechy určený ke spojování kontralatí přes vrstvu tuhé tepelné izolace do nosných krokví. Vrut z karbonové oceli s ochranou proti korozi se zápustnou hlavou pro bit TX. Vrut je nutné předvrtávat do krokví. Délka vrutu 30 – 600 mm.

Kotevní vruty TWIN UD

Upevňovací vrut pro nadkrokevní zateplení šikmé střechy, určený ke spojování kontralatí přes vrstvu tuhé tepelné izolace do nosných krokví. Vrut z ušlechtilé uhlíkové oceli s ochranou proti korozi Durocoat se zápustnou hlavou pro bit T40 a dvojitým závitem. Vruty šroubujeme do předvrtaných otvorů Ø 6mm. 

Hliníková páska

Páska je určena ke slepování a opravám parozábran s AL povrchem, lepení spojů izolace vzduchotechniky, rozvodů TUV a topení s minerální izolací kašírovaných AL povrchem.

Podstřešní páska

Páska je určena ke slepování a opravám doplňkových hydroizolačních vrstev a membrán s lehce drsnými nepropustnými povrchy. 

 

 

Profi páska

Páska je určena ke slepování a opravám parozábran, lepení spojů izolace vzduchotechniky, rozvodů TUV atd.

Šroubotěsná páska

Těsnící páska pod kontralatě, jednostranně lepící.

Šroubotěsná páska je ideálním řešením pro dotěsnění otvorů při montáži přímých závěsů.

 

Komprimační páska

Komprimační pásky (někdy též expanzní pásky) jsou vyrobené z měkčené polyuretanové pěny s otevřenými póry.

Komprimační páska slouží pro napojení parotěsné/vzduchotěsné fólie na ohraničující konstrukce, např. štítové zdivo, pozednice, jednostranně lepící.

 

DB 12 Kombi

Parobrzda s výztužnou mřížkou a samolepícími přesahy 80mm, určená pro pokládku přímo na krokve, bednění nebo pod krokve.

 

 

Puren Fix

Jednosložkový tmel k napojení parozábran a parobrzd k okolním konstrukcím /zdivu, dřevěným prvkům/.

Vydatnost kartuše cca 6-8m.

 

 

DS - AL

Samolepící bitumenový pás s AL vložkou s vysokým difúzním odporem.  

Předvrtávací šablona

Kovová předvrtávací šablona pro předvrtání otvorů pro kotvení vruty pod úhlem 60 stupňů.